TOY POODLE

Irk Bilgileri / Köpek

Diğer Adı: Minyatür Poodle , Caniche, Barbone

Yaşam Süresi: 14 ile 18 yıl arasında yaşarlar.

Boy: Erkek 20-28 cm, dişi 20-28 cm boylarında.

Kilo: Erkek 3-4 kg, dişi 3-4 kg aralığında.

Fiyat: 15.000 TL - 45.000 TL arasında (detay)

Toy Poodle Hakkında

Bu oyuncak görünümlü sevimli köpekler, standart Poodle (kaniş) köpeğinin küçük bir versiyonudur. Küçük ve büyümeyen (fino) süs köpekleri arasında yer alır ve bu yüzden “Oyuncak Kaniş (Toy Poodle)” ismini fazlasıyla hak eder.

Aslen Almanya kökenli olduğu bilinen Poodle cinsi köpekler, dünyada birden fazla farklı boyutlarda olan tek ırktır. Bu boyutlar içerisinde en küçüğü olan grup Toy Poodle’dir. Bu sevimli ufaklık veya diğer boylarda ki gruplar, hepsi Standart Poodle cinsi kullanılarak geliştirilmiştir.

Toy Poodle köpekleri 18. Yüzyılda İngiltere ve Fransa’da trüf mantarı avcısı olarak yetiştirildi. Genel olarak avcılıkta başarılı bir av köpeği görevini üstlenen bu tür için “Standart Poodle (Kaniş)” sayfasına da bakınız.

Toy grubunda yer alan mini Poodle, zaman içerisinde İngiltere ve onun dışında tüm dünya ülkelerinde popüler oldu. 19. Yüzyıllara gelindiğinde Victoria ve Gürcü kadınlarını tamamlayan eğlence ve gösteri köpekleri haline geldi. Sirkler ve gösterilerde kullanılmak amacı ile geliştirilen bu fino, gösteri ve şov yarışmalarının gerçek gözdesi olmuştur.

Bugün tüm dünyada biliniyor ve tanınıyor oldukları gibi, Türkiye’de de aynı şekilde en popüler köpekler arasında yer alırlar. Ayıca yine günümüzde birçok süs köpeği cinsi oluşturma ve geliştirilmesinde yine Toy Poodle cinsleri ile melezleme kullanılır.

Toy Poodle Özellikleri

Olumlu Özellikler

 • Uzun tüylerine rağmen hipoalerjenik bir köpektir ve evcil hayvanlara karşı alerjisi olanlar için ideal bir evcil hayvandır.
 • Tüyleri ve görüntüsü sizi yanıltmasın Toy Poodle tüy dökmeyen köpekler listesindedir.
 • İlk kez evcil hayvan sahibi olacaklar için ideal bir köpek cinsidir. Çünkü evcil hayvan sahiplerinin bir köpekten beklediği (sevimliliği, ilgiyi, bağlılık duygusu ve eğlenceyi, yer sıkıntısı olmaması, kolay eğitimi) her şeyi karşılayabilecek potansiyele sahip hayvanlardır.
 • Zekâları sayesinde her türlü eğitime yatkınlardır. Koku alma, odaklanma ve algılama seviyeleri çok yüksek köpeklerdir. Her daim açık olan algıları sayesinde komutlara çok hızlı bir şekilde yanıt verirler.
 • Oyun oynamayı seven, aktif, karakter ve görünüşleri ile eğlenceli köpeklerdir. Ayrıca bir o kadar itaatkâr köpekler olduğu unutulmamalı.
 • Çok fazla alan ihtiyacı duymadıklarından apartman hayatı veya küçük evler için uygun bir cinstir. İlla ki bir arka bahçeniz olması gerekmiyor. Günlük egzersiz ihtiyaçları düşük olduğundan fazla hareket alanı şart değildir. Tabi yine de özgürce koşturabildikleri bir alan onları çok mutlu eder.

Olumsuz Özellikler

 • Sahiplerine veya ailede ki insanlara bağlı köpeklerdir. Bu yüzden evde tüm gün yalnız bırakıp gidemezsiniz. Çalışan ve tüm gün evde olmayan aileler için uygun değildir. Yalnız bırakıldıklarında şiddetli şekilde havlama eğilimi gösterebilirler.
 • Yabancı veya yeni tanıdığı kişilere karşı hemen ısınamaz. Çok nadir de olsa o kişilere karşı saldırgan ataklar görülebilir.
 • Önemli derecede bakım gereksinimleri vardır ve ciddi bakım gerektiren köpeklerdir.
 • Birçok kalıtsal sağlık sorunlarından etkilenebilirler. Ayrıca cilt sorunları, kulak rahatsızlıkları, bazı şeylere karşı alerji gibi sorunlara yatkındır.
 • Türkiye’de yüksek fiyatlara sahip olabileceğiniz bir evcil hayvandır. Bu popüler güzellik için ucuz bir fiyat düşünülemez.

Toy Poodle Bakımı

Bu köpeklerin sağlıklı bir vücut ile zihni korumak için egzersizlere ihtiyaç duyulur. Fakat bu egzersizleri sıkı bir egzersiz rutini ile karıştırmayın. Günlük 40-60 dakika kadar bir yürüyüş, ihtiyaçlarını karşılar. Bu vakti bölerek güne yayabilirsiniz. Egzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için en doğru zaman sabah vakitleridir ancak bu yapılmazsa ilginç bir şekilde öğlen vakitlerinde daha uzun süre egzersiz ihtiyacı hisseder. Fiziksel egzersizlerin düşük etkide olması, zorlanmayacağı bir şekilde yapılması ve gerektiği gibi ayarlanması önemlidir.

Yavru Toy Poodle köpeklerinin henüz eklem ve kemikleri gelişim aşamasında olacağından, fazla veya zorlu egzersizler yapmasına kesinlikle izin verilmemelidir. Mesela bu yasak şeyler, mobilyadan aşağı veya yukarı zıplamak, merdivenlerden aşağı veya yukarı çıkması vb. durumları içerir.

Tırnak ve kulak bakımlarına özen gösterin. Tırnaklar aylık olarak kesilmeli ve kulaklarda bal mumu şeklinde kirler oluşumu ve enfeksiyonlara karşı düzenli temizlik ve bakım ile engellenmelidir. Çünkü bu güzel köpeğin kulakları bazı sorunlara yatkındır. Özellikle kulak girişindeki tüyler uzaklaştırılmalıdır. Bunu tüylerinin tıraş zamanında profesyonel kişilerin yapması daha sağlıklı olur.

Düzenli tımar gerekir, tüylerinin her gün fırçalanması önemlidir. Kıvırcık görünümlü tüyleri siz izin verdiğiniz sürece uzayabilir. Bu yüzden Toy Poodle tüy bakımında tıraş başta gelen şeyler arasındadır. Belirli periyotlar ile (çoğu zaman 5-8 hafta aralıklar ile) tüyleri tıraşlanmalıdır. Fazla uzayan tüylerin dolaşmaları ve kötü bir görüntü sunmaları muhtemel riskler arasındadır. 1 veya 2 haftada bir banyo ihtiyacı duyabilirler.

Toy Poodle su ile oynamayı ve suya atlamayı seven köpeklerdir. Bu sebep ile havuzlu bir evde bakılıyorsa, havuz suyunun kimyasal koruyucular ile ilaçlandığı dönemlerde dikkatli olunmalı ve havuza girmesi önlenmelidir. Aksi halde ultra hassaslıkta olan gözleri, burun veya kulakları bu kimyasallardan etkilenebilir.

Toy Poodle Karakteri

Toy Poodle apartman yaşamı için uygun köpek cinslerinden biridir. Ev içerisinde gayet aktif ve mutlu bir köpek olduklarından bahçeli bir eve gerek yoktur. Muazzam derecede koku alma duyularına sahiptirler.

Sıcak ve soğuğa karşı dayanıklıdır. Ancak güvenli ise, dış ortamlarda da gayet sağlıklı bir şekilde dolaşabilirler. Bu onun dışarıda bakım için uygun köpekler olduğu anlamına gelmez. Çünkü sahiplerine oldukça fazla bağlanırlar ve uzun süre tek başlarına bırakıldıklarına bu sevimli şey problemler yaratabilir.

İçinde ki şeytanı serbest bırakmasına izin vermeyin. Genellikle yalnız bırakıldıklarında, meşgul olacak bir şey bulamadıklarında ve egzersiz ihtiyaçları karşılanmadığında yıkıcı ve yaramaz bir evcil köpeğe dönüşebilir.

Sizinle uzun yürüyüşler yapmak sevdiği şeyler arasındadır. Güvenli alanlarda serbestçe koşturup dolaşmalarına izin verirseniz çok memnun kalacak ve psikolojik kondüsyonu açısından daha sağlıklı bir köpek haline geleceklerdir.

Çocuklar için iyi bir arkadaştır. Ancak Toy Poodle çok küçük boyutlarda olduğundan, küçük çocuklar ile vakit geçirdiği sürelerde gözlem altında tutulmaları, köpeğinizin zarar görmemesi açısından yararlı olacaktır. Küçük köpeklerin etrafında nasıl davranacağını ve bu köpekler ile nasıl başa çıkacağını bilen çocuklu aileler için daha uygun olur.

Diğer evcil hayvanlar ile iyi geçinmeleri biraz güç olabilir. Normalde köpekler erken yaşta yeterince sosyalleşmiş ise, diğer evcil hayvanlar ve birlikte büyüdüğü kedilere karşı iyi davranır. Ancak Toy Poodle bu konuda biraz farklı olabilir. Karşılaştıkları diğer evcil hayvanları ve kedileri (özellikle kendilerinden daha küçük ise) kovalamaktan keyif duyar ve bunu eğlenceli bir oyun olarak görür.

Bu köpeğin zeki, sadık, sevgi dolu ve eğlenceli bir oyuncak olduğunu söyleyebiliriz. Ailesinde ki insanlara çok düşkündür ancak aile dışındaki insanlara alışması biraz zaman alabilir. Çok nadir olarak yabancılara karşı saldırganlık eğilimi gösterirler. Köpekler için uygun eğitim verildiğinde sakin tavrını koruyacaktır ancak bu sakinliğin sürdürülebilmesi için günlük gerekli egzersiz ihtiyacı karşılanarak enerjisini yakması sağlanmalıdır.

Birçok köpek cinsi gibi koşuşturmaya ve oyun oynamaya bayılır. Bu oyunlar sırasında eğlendiği kadar sizi de eğlendirmeyi bilirler. Hem zihinsel, hem de fiziksel olarak uyarılmaya ihtiyaç duyarlar ve bu akıllı köpek her şeyi çok çabuk öğrenir. Bu öğrenme hız ve kabiliyetleri onları dünyanın en popüler ırkları arasında her zaman yukarılarda kalmasını sağlayan şeylerden yalnızca biridir.

İlgi odağı olmayı severler ve sahibini nasıl memnun edeceğini çok iyi bilirler. Yüksek enerjisi ve akıllı, küçük görünümü ile Toy Poodle yaşamı boyunca mutlu bir görünüm çizmeye devam edecektir.

Toy Poodle ilk başlarda az havlayan bir köpek olsa da, zaman içerisinde havlamanın dikkat çekmenin bir yolu olduğunu öğrenir ve bu kötü huyu alışkanlık haline getirebilir. Bu durumun önüne başlarda geçmek yararlı olacaktır. Ek olarak uzun süre yalnız bırakıldıklarında yine mutsuzluklarını dile getirmek amacıyla sürekli yüksek ses ile aşırı havlayacaktır.

Boyları bekçilik için yeterince büyük olmasa da, bekçi içgüdüleri ile sevmedikleri bir durum karşısında veya bir yabancı gördüklerinde bunu sahiplerine bildirme konusunda hızlı ve yaygaracı olabilirler. Bu onları çevrenizde olup bitenler konusunda etkili bir bekçi köpeği yapar.

Toy Poodle Görünüşü

Bir Toy Poodle köpeğinde görünüş olarak ilk göze çarpanlar, ufak boyutları ve kıvırcık tüyleridir. Bu kabarık tüyle kaplı köpekte, badem şeklindeki gözler ve küçük düğme benzeri siyah burun bir pelüş oyuncak görüntüsünü andırır. Bu farklı ve minyatür görünüşleri onları en sevimli köpek türlerinden biri yapar. Ayrıca bu sevimli görünüşün, çok popüler olmasında payı da oldukça yüksektir. Çünkü insanlar Toy Poodle köpeğini tamamen süs köpeği ve hayat arkadaşı olarak edinirler. Sahiplerinin genelde onlardan avcılık veya korumacılık gibi diğer büyük ırklarda ki beklentileri yoktur.

Kıvırcık kürklerinde yer alan tüyler genellikle kayısı, siyah, mavi, kahverengi, krem, kızıl (kırmızı), gümüş, beyaz renklerinde görülür. Kürkleri tek katmanlı uzun, sert, yoğun ve kalın tüyler ile kaplıdır ve farklı tüy stillerine sahip olabilir. Çok fazla uzayabilen tüyleri gerekli bakım ve kuaför ihtiyacı ihmal edilirse dolaşabilir ve bakımsız görünebilir.

Genel görünüm itibari ile 20-28 cm boylarında ve en fazla 3-4 kg ağırlıkları ile zarif görünümlüdür. Üçken görünümlü baş bölgesi ve uzun bir çeneye sahiptir. Geniş, sarkık ve büyük kulakları ile oyuncak kelimesine çok yakışırlar. Çoğu zaman dik duran kısa bir kuyruğu vardır.

Toy Poodle sevimli hallerine ait görüntüler

Toy Poodle Eğitimi

Toy Poodle akıllı olduğu gibi, kötü alışkanlık ve davranışları da çok hızlı bir şekilde öğrenebilir. Bu yüzden yeni sahibi olduğunuz bu cinsin eve gelir gelmez çizgileri ve kuralları bilmesi iyi olacaktır. Erken yaşta temel eğitimlere başlamak en doğrusudur. Çünkü temel eğitime sahip olmayan bir köpeğin, ikinci aşama ileri seviye eğitimleri öğrenebilmesi çok zor olacaktır. Yaşamı boyunca tutarlı davranışlar sergileyebilmesi için eğitimler gereklidir.

Bir Toy Poodle ailenize katıldığında öğrenmesi gereken ilk komutlar, gel, otur, dur, sessiz, bırak, aşağı, yatak şeklinde sıralanabilir. İlk eğitimler sırasında tek kelimelik komutları seçmeniz daha kısa sürede sonuç almanızı sağlar.

Bu köpeklerin genç yaştan itibaren sosyalleşmeleri oldukça önemlidir. Olgunlaştıklarında ürkek bir evcil hayvan olmasının yanı sıra, pasif, korkak ve her şeyden geri duran bir köpeğe sahip olmak istemezsiniz. Sosyalleşmeleri, onların birçok yeni durum, farklı alanlar, sesler, insanlar, diğer evcil hayvanlar ve köpekler ile tanışmayı gerektirir.

O her ne kadar sevimli bir köpek olsa da, liderin kim olduğunu daima bilmelidir. Şımarık tavırlarına izin verdiğiniz sürece o lider konumunu almaya ve yaşamı zorlaştıracak davranışlar edinmeye meyillidir.

Kişilerin seslerine, tonlaması ve söylem tarzına dikkat eden bu köpekler, doğru kişilerin elinde ileri derecede eğitilebilirler. Tarihte sirkler de şov köpeği olarak kullanılmasından da bunu anlayabiliriz. Sürekli ilgi ve meşguliyeti seven bir karaktere sahip olduklarından, yeni bir şey öğrenmeye ve eğitime çok elverişli canlılardır.

Bir Toy Poodle köpeğini başarılı bir şekilde eğitebilmenin altın kuralı, eğitimleri olabildiğince ilginç ve eğlenceli kılmak, ayrıca çok fazla tekrar etmekten kaçınmaktır. Flyball ve çeviklik gerektiren köpek sporlarında başarılıdırlar. Sahiplerinin ses tonlamasına kadar dikkat eden köpekler olduğundan, ne yapmaları isteniyorsa çok hızlı davranırlar.

Zorlu ve ağır eğitim yöntemlerine iyi cevap vermezler. Ayrıca bu zeki köpekler ödüllendirilmeyi de sevdiklerinden, onlar için değeri yüksek ödüller en iyi performansı sergilemeleri için yardımcı olur.

Toy Poodle için doğru eğitimin sonucunu görebilirsiniz

Toy Poodle Sağlık

Ortalama 12 ile 14 yıl arası bir ömre sahip Toy Poodle köpeklerinin yaşam süresini iyi ve doğru bir bakım ile 14-18 yıla kadar uzatmak mümkündür. Pek çok cins gibi sağlıklı köpekler olsalar da yatkın oldukları bazı hastalıklar vardır.

Muzdarip oldukları bazı kalıtsal sağlık sorunları bilmeye değerdir. Cinsi en çok etkileyen sağlık sorunları, Diabetes Mellitus, Distichiasis, Hiperradrenokortisizm, Büyüyen göz kirpikleri, Epilepsi Legge Perthes hastalığı, Progresif retina atrofisi (PRA) , Von Willebrands Hastalığı (vWD) Tip 1, Kulak problemleri, Cilt tümörleri, Katarakt, Cushing hastalığı, Mesane taşları olarak sıralanabilir.

Ayrıca kulak enfeksiyonlarına karşı yatkın olmaları, diğer ırklara göre daha özenli kulak temizliği ve bakımı gerektirir.

Toy Poodle özen gösterilmediği taktirde, kurtulması güç olan bazı cilt alerjilerine yatkındır. Bu alerjiyi tetikleyen bir veya birden fazla şey olabilir. Örneğin, ev ve çevre temizlik ürünlerinde ki bazı kimyasallara karşı reaksiyon, polen ve diğer otları içeren mevsimsel alerjiler, ticari amaçlı üretilen köpeklerde kullanılan bazı kalitesiz mama içerikleri, kene ve pire ısırıkları, toz akarları alerjiyi tetikleyenler listesinde olabilir.

Toy Poodle Beslenme

Toy Poodle kaliteli kuru köpek maması ile beslenmelidir. Sağlıklı bir beslenmeyi karşılayabilmeniz için dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır.

Bunlardan ilki, köpeğinizin unutulmaması gereken alerji yatkınlığıdır. Bazı kuru köpek mamaları içlerinde ek katkı maddeleri barındırır ve bu kimyasal katkı maddelerine Toy Poodle dahil bir çok köpek cinsi alerjik reaksiyonlar gösterir. Bu yüzden beslemede kullanılacak köpek mamasının içeriği dikkatlice okunmalıdır.

İçerik bakımından Protein (örneğin organ eti ve yağsız et), sağlıklı tahıllar, meyve ve sebzelerin karışımı bu köpek için mükemmeldir.

Bir beslenme vaktinde verilecek mama miktarı, günlük beslenme miktarı, köpeğin yaşı, kilosu ve o aktivite seviyesi göz önünde bulundurularak hesaplanabilir. Örneğin tüm gün kanepede oturan bir köpek ile aktif bir köpeğin ihtiyaç duyduğu mama miktarı aynı olmayacaktır.

Her öğünde yediği mama miktarı takip edilerek, önünde gerekenden fazla ölçüde mama bulundurmanızı engeller. Buda köpeğinizin aşırı beslenip kilo almasını engeller. Olgun bir Toy Poodle köpeğini, tüm besin gereksinimlerini karşılayan bir mama verdiğinizden emin olduğunuz sürece günde 2 kez sabah ve akşam olmak üzere beslemek yeterlidir.

Bir Toy Poodle sahibi olduğunuzda, üretici size mutlaka beslenme konusunda talimatlar verecektir. Bu talimat veya düzene sadık kalmanız çok önemlidir. Verilecek mama markası, miktarı ve günlük beslenme saatlerini lütfen satıcınıza sorunuz. Köpeğin mama markasında bir değişiklik söz konusu olacak ise, sindirim ve diğer sağlık sorunlarının yaşanmaması için bu kademeli olarak yapılmalıdır.

Fiyatları

Toy Poodle cinsi köpekler Türkiye piyasasında ortalama 15.000 TL ile 45.000 TL arasında değişen fiyatlara satılıyor.

Fiyatın genel ortalama içerisinde veya dışarısında olmasını gerektirecek değişkenliğe sebep olan şeylerden bazıları köpeğin görünüşü, yaşı, sağlık durumu, besleyenin veya satıcının yaptığı masraflar (aşılar, veterinerlik veya mama vb.), SCR veya pasaport benzeri belgeler veya var ise kayıtlı olduğu dernek ücretleri gibi detayları kapsar. Henüz bu masrafların çoğunun yapılmadığı bir Toy Poodle köpeğine daha uygun fiyata sahip olabilirsiniz.

Ayrıca satıcının, pet mağaza, üretici veya yalnızca kendi evinde ki köpekleri sahiplendiren bir besleyici olması da fiyat değişkenliklerine yansıyacaktır.

Daha güncel ve ilgilendiğin Toy Poodle köpeğine ait fiyat bilgisini öğrenmek için sitemizdeki evcil hayvan ilanları bölümünde satıcılar ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Puanlama

Toy Poodle köpeğinin tüm özelliklerini göz önünde bulundurularak bizden alacağı (10 üzerinden) puanlar tam olarak şöyledir:

 • Türkiye için Popülarite: 10
 • Zekâ: 9
 • Çocuklarla Arası: 6
 • Bakım İhtiyacı: 9
 • Oyunculuk: 8
 • Eğitilebilirlik: 9
 • Egzersiz İhtiyacı: 3
 • Köpeklerle Arası: 6
 • Hayvanlarla Arası: 6
 • Koruyuculuk: 9
Toy Poodle hakkında yorum yazabilmek için oturum açmalısınız.
TOY POODLE YORUMLAR
Ceylin Demirşevk

Ücretsiz acil sahipleneceğim toy poodle dönüş yaparsanız sevinirim erkek arıyoruz severek bakarım

Bayram Işık
Bayram Işık

Merhabalar,

3,5 aylık dişi toy poodle sahiplenmek istiyen olursa, iletişime geçsin lütfen.(ücretli)

Gökçe Sarı

Merhaba bizde evimize ve oğlumuza neşe olacak yavru toy poodle istiyoruz ücretler yüksek ücretsiz sahiplendirme yapmak isteyen olursa severek alabiliriz.

Erdi Alkanlı
Erdi Alkanlı

Toypoodle sahiplenmek istiyoruz 2 yasinda kizim ve 7 yasinda oglum var ve o kadar cok istiyorlarki esim ve bende cok istiyoruz 3. Evladimiz olsun istiyoruz onun balikesir ici sahiplenebilirim . İrtibata gecerseniz cok mutlu oluruz

Pelin Özgün

Dişi toy poddle ücretsiz sahiplenmek istiyorum 5 yıl dişi terrier baktım eğitim verdim deneyim tecrübeye sahibim .

Bahar Sayıt

Ücretsiz toy poodle sahiplenmek istiyorum yer Ankara

Aslı Arı

3 aylık toy poodle yavrumuz var. Günü gelen bütün aşıları yapılmıştır. Malzemeleriyle birlikte verilecektir.

Ferhunde Çallı

merhabalar;erkek 2 aylık toy bebeğim var anne altından gayet sağlıklı ve sevecen.ona cocuğu gibi bakıcak sahibini arıyorum.

Naciye Kalaycı

Merhabalar elimizde toy poodle mevcuttur uygun verilecektir. Isteyen olursa güzel ailelere verilecektir. Ankara içi olursa bizim için daha iyi olur

Coskun Cosar

Merhabalar 5 aylık toy poodle erkek siyah renkli izmir içi sahiplendirilecektir.Tüm aşıları yapılmıştır.

Güçlü Demir Toprak

Değerli dostlar merhaba, Biz Toy poodle sahiplenmek istiyoruz fakat fiyatlar çok yüksek. Bizim villamız veya bahçeli evimiz yok. Fiyatı uygun bir şekilde isteyen gönüllüler olursa lütfen iletişime geçmesini rica ederim. Teşekkürler

Elizan Nara

Ücretli toy poodle yavrularımız bunaltmakta sahiplendiriceklerdir

Figen Şubatlıoglu

Kızım yalnız toy poodle istiyor .her anne baba çocuğu için almak ister...ama maalesef alamıyoruz..eğer olurda biri bakarmısınız derse yada ne bilim o kadar çok olmayan paralar söylerse biz kendi çocuğumuz gibi bakarız.Teşekkür ederim saygılarımla

Sudenur Tolu

Merhaba Ankara içi ücretsiz Toy poodle sahiplenmek istiyorum öğrenciyim fiyatları çok yüksek olduğu için satın alabilecek bir bütçem yok sahiplendirmek isteyen olursa lütfen bana ulaşabilir mi gerçekten kendime arkadaş istiyorum ve köpekleri çok seviyorum

Doğan Akova

Bursa da 2 aylık toy poodle erkek sahiplendireceğiz acil dönüş yaparmısınız ?

Gazi Tunca

evdeki köpeğime dost olsun diye uygun fiyatlı dişi toy poodle arıyorum dişi aramamın sebebi evdeki kısır erkek köpeğime kerkinip rahatsız etmemesi :)

Hakan Öziş

Merhaba müstakil bahçeli evimde ben de bakmak büyütmek isterim açıkcası ücretsiz vermek isteyen olursa benim kapım açık sorumluluğunu alırım severek bakarım teşekkürler

Beyza Yıldırım

merhaba uygun fiyatlı poddle almak istiyoruz kahverengi ve yaşı küçük olursa seviniriz lütfen ulaşınnerde olursa alabiliriz aşılı ve tuvalet eğitimli

Aslı Köprücü
Aslı Köprücü

Yavru toy poodle almak istiyorum uygun fiyata Bursa da yaşıyorum iletişime geçmenizi rica ederim.

Açelya Katip

merhaba öğrenciyim kendi evimizde bakacağım ücretsiz toy poodle sahiplendirmek isteyen varsa lütfen bana ulaşsın çok istiyorum