Yakut Sönmez
Kuş / Üremekategorisi.

Sultan papağanım için korkuyorum

Merhabalar, Dişi sultan papağanım kafeste kendini sürtünmesinden sonra iki tane kızgınlık yumurtası yaptı. Bunun üzerine yazılanlar nedeni ile kuşa bişey olmasın diye bir erkek aldım. İkisi de çok kızgın fakat ilk zamanlarda dişiyi erkek ibikliyordu dişi kuş korkudan yanaşamaz oldu. Sonra folluk taktım. Sonra dişi 1 haftada 3 yumurta daha yaptı. (İlkine cok geç yattı) sonra yumurtalari kontrol ettim hepsi boştu. Ve dişi folluğun girişine yaklaşan erkeği kafesin içinde dört dolanarak dövmeye başladı. Baktım hem yumurta boş, hem kavga var hala, folluğu hayvan dinlensin diye çıkardım bu sabah. Az önce (akşam) kafesin dibine gitti bir yumurta daha yaptı dişi. Hic eş olamadılar çiftleşmediler vs... Özellikle dişi olmak üzere korkuyorum hem bu kadar boş yumurta yapıp kendine zarar verecek diye. Yardım edebilir misiniz lütfen ne yapmalıyım?

    6 CEVAP
    919 GÖRÜNTÜLENME
İlk cevap için teşekkürler, Boran Şahin
Bu soruya cevap yazabilmek için oturum açmalısınız.
CEVAPLAR
Erkan

Arkadaşlar dişi var bende almak isteyen varmı 7 aylık

Yiğit Latif Şen

abim bir tane petshopcuya götür dişiyi ve ordada istediği erkek sultan papağanını beğensin sende onu al sonra sendeki erkek sultan papağanı sat.

Muhammed Ağaç

Disiyi satiyomusun usta bende erkek var es ariyorum

Cem Baba

Kusunuz erkekle henuz anlasamamis, kizginlik donemi hormonlari tehlikelidir, kafeste ölüm olabilir, birakin tek basina yumurtlasin kuluckaya yatsin, kizginligi gececektir. Erkegi bir sure ayirin

Yakut Sönmez

Kendisine zarar verecek cok yumurta yapip tukenecek olecek diye

Boran Şahin

niye korkuyosun usta