Burak Bekler
Kedi / Genelkategorisi.

Kedimin cinsi hakkında yardımcı olurmusunuz?

Şubat ayında bir yavru aldık british olduğunu söylediler ve karnesindede british shorthair yazıyor. Ancak gösterdiğim 2 veteriner hekimi kedinin tekir kırması olduğunu söylediler, bu konuda yardımcı olurmusunuz?
Resim: bağlantı

    12 CEVAP
    739 GÖRÜNTÜLENME
İlk cevap için teşekkürler, Emine Ceylin Yilmaz
Bu soruya cevap yazabilmek için oturum açmalısınız.
CEVAPLAR
Hale Vatansever

Bilgin olmadan kedi ''satın alırsan'' böyle de saplarlar. İyi olmuş sana. İnşallah kediyi tekmelemezsin şimdi de cins olmadığı için.

Burak Bekler

Feyza hanım bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederiz aydınlandık sayenizde :)

Ametist Cattery

kediniz cins değil diye bir garanti veremeyiz, bu garantiyi verebilmek için kedinin 6.ayını doldurması gerekir. Renginden dolayı yargılamayın. Blue tabby desej olarak geçer rengi. Bu renk cins kedilerde mevcut, sadece bilgi açısından dar olan kişiler bu şekilde direk teşhis koyar. Ayrıca kedi cinslerini boşuna veterinerlere sormayın, veterinerlerin felinoloji bilgisi hiç yok derecede azdır. Bu yüzden size cinsi hakkında yüzde yüz bilgiyi ancak kemik yapısına bakarak verebilir. Kediniz aşırı uzun burunlu değil, kulak yapısı çok büyük değil, bacak boyu çok uzun değil. Sadece rengi kendini gösteren bi renk değil. Onun dışında kırma diyabilecek bişey görmedim, şeceresi yoktur evet ama kırılacak bi eşleşmeden doğduğunu düşünmüyorum. Dediğim gibi 6.ayındantam olarak yapısı oturacaktır. Sağlıcakla büyütün

Asena Aygan

Farklı bir eşle acı azalabilir demiştim zaten ama ilerde bir sorunla karsilasmayacaginiz anlamına gelmez bu. Scottish es aldığınızı söylediniz çünkü. Anne ve babaları şu anlık sağlıklı olabilir ama yavruların garantisini ve ilerki dönemlerin garantisini verilmez maalesef.

Burak Bekler

Asena hanım o konu hakkında araştırma yaptım. Söylediğiniz durum scottish ile scottish eşleştirildiği zaman öyle bir durum söz konusu imiş. 2 farklı veterinere gösterdim. Gayet sağlıklı olduklarını söyledi.

Asena Aygan

Burak bey ekrem ağrıları çekiyorlar. Melezlesme durumlarına göre bu acı değişebilir üretip satmasanız bile acı çektiğini bildiğiniz yavruların dünyaya gelmesine izin vermek çok yanlış olur. Bazen bu durumlar ileri gidip kemiklesmeye kadar donuyor. Haberiniz olsun

Burak Bekler

Asena hanım hangi konuda sağlık sorunu çekicekler acaba ? Konuyu açabilirmisiniz? Aynı zamanda üretip satmayı düşünmüyorum. Teşekkür ederim :)

Burak Bekler

Taha bey merhaba cevabınız için teşekkürler tekir kırması olmuş olsa bile çok benimsedik :) 1500 tl karşılığında aşılı şekilde aldık fiyatı sanırım normal

Asena Aygan

Uyumlu bir çift dediginiz bebekler ömrü boyunca sağlık sorunu çekicek, umarım bunu bilerek üretip satıyorsunuzdur.

Taha Yavaş

Merhabalar Burak Bekler,
Öncelikle Türkiye'de British Shorthair bulman biraz zor ve alabileceğin tutar 5000'den fazladır.
Bu nedenle çok benzedikleri için Scottish Straight türünü British Shrthair olarak satarlar. Senin sahiplendiğin kedi ise tekir cinsine ait birçok özellik taşıyor. Aynı zamanda 2 veteriner hekim tarafından kontrol yapıldığınıda belirtmişsin. Benim tavsiyem paranın yarısını geri al ve kedi sende kalsın. Elinde veterinerin yazdığı bir yazı getirmen de faydalı olacaktır. Paranı vermezlerse de TC Tarım ve Ormancılık bakanlığına başvurabilirsin (Büyük bir miktar ceza veriyorlar)!
Teşekkürler...

Burak Bekler

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Biz bu yavrumuza eş olarak scottish sahiplendik düşük kulak. İkisi umarım uyumlu bir çift olurlar

Emine Ceylin Yilmaz

büyük ihtimalle British Shorthair ile tekiri çifleştirmişler