Cihan Yılmaz
Kedi / Genelkategorisi.

Kedi fiyatları ne kadar ?

Bir araştırmam için gerekli olan bilgileri sizlerden rica ediyorum. Evcil hayvanlar hakkında fiyat araştırması yaparken, akıllara gelen evcil hayvan satışı ülkemizde yasak sorusunu da tekrardan yanıtlamak isterim. Yasal düzenlemeler ile ülkemizde hayvan satışları komple yasaklanmış değil, yalnızca belirli şartlar ve gerekli üretim ve satış izinlerine sahip kişi veya petshop lar tarafından yapılabilmektedir.

Ülkemizde kedi fiyatları hakkında yaptığım araştırmaya katkıda bulunursanız sevinirim.

Gerçi bir çok üretici kedilerde üretimi genel olarak popüler ve ender olanlar için yapıyor. Çünkü bolca bulunan kediler zaten ücretsiz bir şekilde sahiplendirme yapan çok fazla sayıda insan var. Bu da o kedi ırkları için artık ücretsiz diyebileceğimiz kadar ya hiç bir bedeli yok yada çok çok cüzzi miktarlarda sahip olunabiliyor.

Bilginiz olan türe ait fiyatı, popüler veya olmayan ırklar farketmez hepsini yazabilirsiniz.

Misal olarak son günlerde bir petshop, üretici veya satıcıdan fiyat almış veya daha önce kedi sahiplenmek için bir fiyat araştırması yapmış olabilirsiniz.

Şu cins kediler, ... aylık aralıklarında .... fiyat gibi bir detaylı şekilde yorum yapmanızı rica ediyorum.


    4 CEVAP
    1.465 GÖRÜNTÜLENME
İlk cevap için teşekkürler, Banned
Bu soruya cevap yazabilmek için oturum açmalısınız.
CEVAPLAR
Güllü Koç

Kediler için fiyat sormuşsunuz ama bu çok genel ve saçma bir soru olmuş. Çünkü çok fazla tür var ve hepsinin değişiyor. O yüzden yalnızca merak ettiğiniz kedi cinsleri üzerine konuşursak daha mantıklı olur.

Administrator

Her kedi cinsi için ayrı fiyatlar söz konusu. Bu yüzden kedi satıcılarını, bu konu altına yorum yapmaya ve fiyatlar hakkında aydınlatıcı bilgiler paylaşmaya davet ediyoruz.

Ayşe Emin

Scottish fold kediler ve british shorthair bildiğim kadarıyla tabii yerine göre değişir, 1.100 TL diyebilirim en düsük ama garanti 1.000 lira üstü :D

Banned

Üreticilerin bir çoğu Scottish Fold ve British Shorthair gibi popüler türler üzerine yoğunlaşmış durumda. Çünkü bu türlerin hem satışını daha kolay yapabiliyorlar hemde fiyatları diğer kedi ırklarına göre oldukça yüksek. Popüler olduğundan dolayı bu iki kedi türünün ortalama fiyatlarını merak ediyorum.