Ayşe Arslan
Kedi / Eğitimkategorisi.

Ankara kedisi gece rahat durmuyor (acil)

Merhaba, sokaktan bir kedi buldum minnacık simsiyahtı eve gelip temizledim pireleri vardı, iç-dış aşısı yaptım güzel mamalar aldım baktım bembeyaz oldu. Cinsinden anlamazdım ama ankara kedisi tekir cinsiymiş.. Mavi gözlü olduğu için duymuyor malesef, benim sorunum bu kedi gündüz uyuyor gece öyle hızlı koşuyor ki patır patır hiç durmuyor, kumuyla oynuyor durmadan, laylon parçalayıp bi köşede yiyor sonra kusuyor, sürekli ilgi sürekli alaka istiyor miyavlıyor, ne yapabilirip bu gece işkence oluyor artık bu sorunla karşılaşan var mı bide okdr çok tüy döküyorki heryer bembeyaz kıl oldu bi ilaç varmı bunun içinde?

    2 CEVAP
    473 GÖRÜNTÜLENME
İlk cevap için teşekkürler, Sine İbrahimgil
Bu soruya cevap yazabilmek için oturum açmalısınız.
CEVAPLAR
Ayfer Polat

Selam 5 aylik erkek kedim var sahiplendirmek istiyorum însan canlısı oyunu seven iletişimi gúzel bir kedi ve tuvalet eğtimi var uysal sıcak kanlı ortama ayak uyduran iş ve diş parazit aşıları tam kuru mama yiyor ev ve bahçe ortamında bakılabilir gerçekten sahiplenmek isteyen bana mesaj atabilir tifon nom 05335803783 fiyati görüşürüz

Sine İbrahimgil

Merhabalar tüy dökülmesi su an mevsim geçişi sebebiyle fazla olabilir. Belki mamasını değiştirmeniz de gerekebilir ama veterinere danışmak en iyisi. Tüylerini sık sık tarayabilirsiniz. Benim kedim (ankara mı van mı bilemiyorum cinsini) taranmayı aşırı sever günde birkaç kez gelip önüme oturur taranmak için. Yine de tüy dökecek ama bunu kabul etmek lazım. Gece cıldırmalarını önlemek için uyku saatine dogru oyun oynayın, yorun kedinizi. Sonra mama verin. Yüksek ihtimalle uyuyacaktır. Bir de ben kedimin olduğu odanın ışıklarını tamamen kapatmıyorum. Bir küçük masa lambası açık oluyor hep. Cok karanlık olunca kediler içgüdüsel olarak daha hareketli oluyorlar.