Yeni ürünümüz PETCİL'i keşfettiniz mi?

RENK RENK FORPUS PAPAĞANI YAVRULARI

  • Renk renk forpus papağanı yavruları
  • Renk renk forpus papağanı yavruları
  • Renk renk forpus papağanı yavruları
  • Renk renk forpus papağanı yavruları
  • Renk renk forpus papağanı yavruları
Sahiplendirme
Bursa / Osmangazi / Fatih Mah.
574529
26 Kasım 2022
382
0 - 3 Aylık (Yavru)
Erkek - Dişi
Üreticiden
Kuş
Forpus
FATİH PAPAĞAN

    0553 847 09 94

Tüm ilanlarını göster

Bu ufak papağanlar şimdi sizlerle. Türkiye'nin her yerine.

 

-Taşıma kafesiyle teslim edilir

-Tam bakımlı ve sağlıklı yavru papağanlar için lütfen beğendiğiniz bir renk varsa veya kuşunuzun nasıl olması gerektiğini bize WhatsApp üzerinden bildiriniz

 

Forpus Papağanı Özellikleri ve Bakımı

 

Forpus papağanları Dünya'nın en ufak papağanlarından biridir. Oldukça akıllı olan bu papağan türü 15-20 yıl gibi uzun bir yaşama süresine sahiptir.

 

Forpus papağanları oldukça zekidir. Taklit yetenekleri iyidir. Konuşma anlamında çok iyi oldukları söylenemez ama iyi bir eğitim ile onlarca kelime öğrenenleri vardır. Bu tür oyuncu karakteriyle de günümüzde muhabbet kuşunun yerini almaya en büyük adaylardan bir tanesidir. Bir diğer özelliği ise çok sessiz olmasıdır ve ses desibelleri çok düşüktür. Bu sebeple apartman yaşamına oldukça elverişli bir türdür. Muhabbet kuşu ve sultan papağanı gibi deri kepekleri yoktur.

 

Kuş kuvözinde elle besleme de yapmakta olduğum bu ufaklıklar evcil bir şekilde şimdi siz hayvan severlerle.

DOLANDIRICILARA DİKKAT !
Son günlerde yeni bir canlı sahiplenmek isteyen üyelerimiz dolandırıcıların ağına düşmektedir. Bu sebep ile, kendi güvenliğiniz ve dolandırılma risklerini ortadan kaldırmak için satın almak istediğiniz canlıyı teslim almadan lütfen kimseye ön ödeme veya kapora göndermeyin. Farklı şehirlerde ki canlı sahiplendirmeleri için imkanınız yok ise, güvenliğiniz için lütfen kendi şehirinizden bir ilan yayınlanana kadar bekleyin.

Örnek bir dolandırıcılık senaryosu :

İlan sahibi ile irtibata geçtiğiniz de, canlıyı size gönderebilmek adına kargo ücreti, kapora veya ücretin tamamı talep edilir. Canlılar genelde hava yolu transfer edileceği için göndermeniz gereken tutar yüksektir. Siz, canlının kargoya verilmesi için ödeme yaparsınız ve canlı kargoya verilmez, kişiye tekrar ulaşamazsınız. Böyle bir durumda tarafımıza ulaşan şikayetler ile kişi veya kişilere ait hesaplar kapatılır. Ancak bu hesaplar dolandırıcılar tarafından "sahte hesap" olarak açıldığından, kişiler farklı hesaplar açarak tekrar ilan verebilirler.

Yukarıda örnek veya ona benzer bir çok olay yaşanabilir, bu sebep ile "Kurumsal" hesaplar haricince asla kimseye peşin ücret ödemeyin, mağdur olmayın!

GÜVENLİ KURUMSAL HESAPLAR
Farklı şehirlerden alışveriş yapmak için "Kurumsal" üyelerimizi tercih edebilirsiniz. Kurumsal üyelerimiz kimlik ve adresleri petcim.com tarafından doğrulanıp onaylanmış hesaplardır. Bu hesaplar gerçek hesaplar olduğundan dolandırılma riskiniz mümkün olduğunda ortadan kalkacaktır. Kurumsal hesaplar ile normal hesapları ayırt etmek ve daha detaylı bilgiler için burayı tıklayın.

Petcim ailesi olarak, mümkün olduğunca güvenliğiniz için çalışmalarımız devam etmektedir. Petcim kurumsal hesaplarda ile bu riskleri minimum seviyeye düşürmeyi hedeflese de hiç bir zaman kesinlik ve sıfır risk taahhüt etmemektedir.

AŞAĞIDAKİ MADDELERE DİKKAT
Alışveriş yapacağınız ilan verenin, üyelik tarihi, yayındaki ilan sayısı ve ilanlarında ki tarihler, ilan resimleri, sabit numaralar, hesap türleri (kurumsal) vs. vs. bir kaç maddeyi inceleyin ve özen gösterin. Bir satıcıya ait ilanlar ve üyelik tarihleri her ne kadar eski ise, kişinin yerini gösterebilecek ipuçları olarak sabit bir telefonu var ise, kurumsal üyelik ile adres ve kimlik bilgileri doğrulanmış ise, bu kişiler tarafından dolandırılma riskiniz minimum seviyede olacaktır.

Her hangi bir üzücü veya şüpheli durum ile karşılaşırsanız, başkalarının da güvenliğini sağlayabilmemiz için lütfen bizleri iletişim sayfamızdan mesaj göndererek bilgilendiriniz.

Siz de kendi güvenliğiniz ve dolandırıcılık olaylarına imkan vermemek için, satın almak istediğiniz ürünü teslim almadan ön ödeme yapmayın, avans ya da kapora ödememeye özen gösteriniz. İlan sahiplerinin ilanlarda belirttiği herhangi bir bilgi ya da görselin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız veya ilan sahiplerinin üyelik profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bize haber veriniz.