EVİN HAYLAZ JAKO ÇOCUĞU İNGİLİZCE KONUŞABİLEN ZİYA

  • Evin haylaz jako çocuğu ingilizce konuşabilen ziya
  • Evin haylaz jako çocuğu ingilizce konuşabilen ziya
Sahiplendirme
İstanbul / Zeytinburnu / Seyitnizam Mah.
1051297
11 Temmuz 2024
293
5 Yaşında
Erkek - Dişi
Sahibinden
Kuş
Jako
BİLAL ALEMDAR

    0507 697 56 14

Tüm ilanlarını göster

Çocuğumuz tahmini 5 yaşındadır. 

Erkek olduğunuz düşündüğümden Adını Ziya  koyduk ama bir müşteri veterinere göstermiş dişi demiş. 

Adını öğrendiği için Ziya diye seslendiğinizde tepki verir. Siz nereye o oraya gelir.

Bilezik vardı.Hayvanı rahatsız etmesin diye acemilikten çıkarıp attım. 

İç dış parazit aşısı yeni yapıldı

Özel yem ve takviye gıdalarla besleniyor (Yeni sahibine yemler hediye edilecek birkaç ay yetecek kadar var)

Bir çocuk kadar masum haylaz sevecen ve oyuncu olmaz. Özellikle çocoklarla oyun oynamayı çok seviyor

Ele omuza gelen bu kadar eğitimli başka bir jako yoktur

Evin içinde genelde serbest dolaştığından hiç strese girmemiştir. 

Taklit yeteneği üst düzeydir. Ambulans siren sesi, köpek havlaması, horuz sesi daha bir çok hayvan sesi ve insan gülmesi başlıca yetenekleridir(Video mevcuttur)

Islıkla şarkı söyleyen başka bir jako yoktur (Video mevcuttur)

Kafesinden çıkıp siz otururken uçup omzunuza konacak kadar eğitimlidir

Isırması kesinlikle yoktur. İnsan sevgisi nedeniyle hemen size ısınır.

Benim tanık olduğum konuşmalar olsa da iyi bir eğitimle 40-50 kelime rahat öğretilir. 

Konuştuğu kelimelerden en büyük özelliği ingilizce I LOVE YOU demesidir. Yine bu özelliğiyle türünün tek örneğidir.

Alo diye seslenir. Daha ne kadar kelime konuştuğunu gün içinde işte olduğumdan bilemiyorum. (Tabi bu kelimeleri söylemesi kendini rahat ve güvende hissetmesine bağlıdır)

Tüm bu saydığım özellikler sadece Ziyanın bir kısmıdır. Daha çok taklit ve hareketleri vardır. (örnek videolar mevcuttur)

 

DOLANDIRICILARA DİKKAT !
Son günlerde yeni bir canlı sahiplenmek isteyen üyelerimiz dolandırıcıların ağına düşmektedir. Bu sebep ile, kendi güvenliğiniz ve dolandırılma risklerini ortadan kaldırmak için satın almak istediğiniz canlıyı teslim almadan lütfen kimseye ön ödeme veya kapora göndermeyin. Farklı şehirlerde ki canlı sahiplendirmeleri için imkanınız yok ise, güvenliğiniz için lütfen kendi şehirinizden bir ilan yayınlanana kadar bekleyin.

Örnek bir dolandırıcılık senaryosu :

İlan sahibi ile irtibata geçtiğiniz de, canlıyı size gönderebilmek adına kargo ücreti, kapora veya ücretin tamamı talep edilir. Canlılar genelde hava yolu transfer edileceği için göndermeniz gereken tutar yüksektir. Siz, canlının kargoya verilmesi için ödeme yaparsınız ve canlı kargoya verilmez, kişiye tekrar ulaşamazsınız. Böyle bir durumda tarafımıza ulaşan şikayetler ile kişi veya kişilere ait hesaplar kapatılır. Ancak bu hesaplar dolandırıcılar tarafından "sahte hesap" olarak açıldığından, kişiler farklı hesaplar açarak tekrar ilan verebilirler.

Yukarıda örnek veya ona benzer bir çok olay yaşanabilir, bu sebep ile "Kurumsal" hesaplar haricince asla kimseye peşin ücret ödemeyin, mağdur olmayın!

GÜVENLİ KURUMSAL HESAPLAR
Farklı şehirlerden alışveriş yapmak için "Kurumsal" üyelerimizi tercih edebilirsiniz. Kurumsal üyelerimiz kimlik ve adresleri petcim.com tarafından doğrulanıp onaylanmış hesaplardır. Bu hesaplar gerçek hesaplar olduğundan dolandırılma riskiniz mümkün olduğunda ortadan kalkacaktır. Kurumsal hesaplar ile normal hesapları ayırt etmek ve daha detaylı bilgiler için burayı tıklayın.

Petcim ailesi olarak, mümkün olduğunca güvenliğiniz için çalışmalarımız devam etmektedir. Petcim kurumsal hesaplarda ile bu riskleri minimum seviyeye düşürmeyi hedeflese de hiç bir zaman kesinlik ve sıfır risk taahhüt etmemektedir.

AŞAĞIDAKİ MADDELERE DİKKAT
Alışveriş yapacağınız ilan verenin, üyelik tarihi, yayındaki ilan sayısı ve ilanlarında ki tarihler, ilan resimleri, sabit numaralar, hesap türleri (kurumsal) vs. vs. bir kaç maddeyi inceleyin ve özen gösterin. Bir satıcıya ait ilanlar ve üyelik tarihleri her ne kadar eski ise, kişinin yerini gösterebilecek ipuçları olarak sabit bir telefonu var ise, kurumsal üyelik ile adres ve kimlik bilgileri doğrulanmış ise, bu kişiler tarafından dolandırılma riskiniz minimum seviyede olacaktır.

Her hangi bir üzücü veya şüpheli durum ile karşılaşırsanız, başkalarının da güvenliğini sağlayabilmemiz için lütfen bizleri iletişim sayfamızdan mesaj göndererek bilgilendiriniz.

Siz de kendi güvenliğiniz ve dolandırıcılık olaylarına imkan vermemek için, satın almak istediğiniz ürünü teslim almadan ön ödeme yapmayın, avans ya da kapora ödememeye özen gösteriniz. İlan sahiplerinin ilanlarda belirttiği herhangi bir bilgi ya da görselin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız veya ilan sahiplerinin üyelik profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bize haber veriniz.