DURUM ÇOK ACİL;

  DURUM ÇOK ACİL;
  Sahiplendirme

  5

  08.02.2015

  1.922

  0 - 3 Aylık (Yavru)

  Erkek

  Sahibinden

  Melez

SERHAT BEYAT
Üyelik tarihi : Şubat 2015

  0505 700 82 95

Mesaj gönder Tüm ilanlarını göster İlanı favoriye ekle
DURUM ÇOK ACİL; MANİSA'NIN AKHİSAR İLÇESİNDEKİ BU YAVRUCAKLARIN SÜRESİ KALMADI YA SOKAĞA YA DA BARINAĞA GİDİCEKLER,HER İKİ SEÇENEKTE ONLAR İÇİN ÖLÜM DEMEK,ÜÇÜNCÜ VE İNSANCA BİR SEÇENEK İSE ONLARA YUVA BULMAMIZ.LÜTFEN YARDIM EDİN. İLETİŞİM:05372608217__05057008295__05433196567 Uygun saatlerde bu üç iletişim adresine ulaşabilirsiniz. Manisa'nın Akhisar ilçesinde bulunan bu canlar yaklaşık 2 ay önce dünyaya geldiler.Bir kaç duyarlı insanlar onları soğuklardan ve dış tehditlerden korumak amacı ile güvenli bir yere aldılar ve orada onlara kulübe yapıp,hergün beslemesini yaptılar.Ne yazıkki güvenli yer o duyarlı insanlara ait değil ve o yerin sahibi artık bunları burdan alın yoksa sokağa salmak zorunda kalıcaklarını söylüyorlar.Eger sokağa salınırlarsa ya bir araba ezicek ya da aile terbiyesi almamış çocukların elinde oyuncak olucaklar,tabi yemek ve su bulamama durumlarından hiç bahsetmiyorum bile.İkinci bir tercih ise barınağa alınması ama barınak koşullarını bilenler bilir,orası özellikle yavru evlatlarımız için hiç sağlıklı değil çoğu bebek köpeğimiz barınaklarda kaptıkları hastalıklar sonucu bu dünyadan göçüp gitmişlerdir. Bu bebekler için en insancıl çözüm onlara yuva bulmamızdır.Hepsi çok sıcakkanlı ve akıllılar.Bahçede ya da evde belli eğitimleri aldıktan sonra rahatlıkla yaşayabilirler.Bu canların yok olmasına izin vermiycek duyarlı insanlar arıyoruz.Lütfen kayıtsız kalmayın,bu canlara yardım elinizi uzatın
DOLANDIRICILARA DİKKAT !
Son günlerde yeni bir canlı sahiplenmek isteyen üyelerimiz dolandırıcıların ağına düşmektedir. Bu sebep ile, kendi güvenliğiniz ve dolandırılma risklerini ortadan kaldırmak için satın almak istediğiniz canlıyı teslim almadan lütfen kimseye ön ödeme veya kapora göndermeyin. Farklı şehirlerde ki canlı sahiplendirmeleri için imkanınız yok ise, güvenliğiniz için lütfen kendi şehirinizden bir ilan yayınlanana kadar bekleyin.

Örnek bir dolandırıcılık senaryosu :

İlan sahibi ile irtibata geçtiğiniz de, canlıyı size gönderebilmek adına kargo ücreti, kapora veya ücretin tamamı talep edilir. Canlılar genelde hava yolu transfer edileceği için göndermeniz gereken tutar yüksektir. Siz, canlının kargoya verilmesi için ödeme yaparsınız ve canlı kargoya verilmez, kişiye tekrar ulaşamazsınız. Böyle bir durumda tarafımıza ulaşan şikayetler ile kişi veya kişilere ait hesaplar kapatılır. Ancak bu hesaplar dolandırıcılar tarafından "sahte hesap" olarak açıldığından, kişiler farklı hesaplar açarak tekrar ilan verebilirler.

Yukarıda örnek veya ona benzer bir çok olay yaşanabilir, bu sebep ile "Kurumsal" hesaplar haricince asla kimseye peşin ücret ödemeyin, mağdur olmayın!

GÜVENLİ KURUMSAL HESAPLAR
Farklı şehirlerden alışveriş yapmak için "Kurumsal" üyelerimizi tercih edebilirsiniz. Kurumsal üyelerimiz kimlik ve adresleri petcim.com tarafından doğrulanıp onaylanmış hesaplardır. Bu hesaplar gerçek hesaplar olduğundan dolandırılma riskiniz mümkün olduğunda ortadan kalkacaktır. Kurumsal hesaplar ile normal hesapları ayırt etmek ve daha detaylı bilgiler için burayı tıklayın.

Petcim ailesi olarak, mümkün olduğunca güvenliğiniz için çalışmalarımız devam etmektedir. Petcim kurumsal hesaplarda ile bu riskleri minimum seviyeye düşürmeyi hedeflese de hiç bir zaman kesinlik ve sıfır risk taahhüt etmemektedir.

AŞAĞIDAKİ MADDELERE DİKKAT
Alışveriş yapacağınız ilan verenin, üyelik tarihi, yayındaki ilan sayısı ve ilanlarında ki tarihler, ilan resimleri, sabit numaralar, hesap türleri (kurumsal) vs. vs. bir kaç maddeyi inceleyin ve özen gösterin. Bir satıcıya ait ilanlar ve üyelik tarihleri her ne kadar eski ise, kişinin yerini gösterebilecek ipuçları olarak sabit bir telefonu var ise, kurumsal üyelik ile adres ve kimlik bilgileri doğrulanmış ise, bu kişiler tarafından dolandırılma riskiniz minimum seviyede olacaktır.

Her hangi bir üzücü veya şüpheli durum ile karşılaşırsanız, başkalarının da güvenliğini sağlayabilmemiz için lütfen bizleri iletişim sayfamızdan mesaj göndererek bilgilendiriniz.

Siz de kendi güvenliğiniz ve dolandırıcılık olaylarına imkan vermemek için, satın almak istediğiniz ürünü teslim almadan ön ödeme yapmayın, avans ya da kapora ödememeye özen gösteriniz. İlan sahiplerinin ilanlarda belirttiği herhangi bir bilgi ya da görselin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız veya ilan sahiplerinin üyelik profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bize haber veriniz.