• Kedim belediye veterinerinde kisirlastirildi
 • Kedim belediye veterinerinde kisirlastirildi

  Kedi (Genel)
 • forumunda,
 • Soru ve cevaplar
 • - 7 Mart 2018 16:22 paylaşıldı.
 • Önceki başlıklarda yazmıştım.Yavruları ölü doğmuştu.Belediye veterinerinde kisirlaştırıldı.Pazartesi günü götürdüler, bugün geldi.Halsiz biraz, çok sırnaşık.Su an yatıyor.Dikişlerinin alınması lazım mi?Bu hali normal mi?Lütfen bilgi verin.Getirdiklerinde bilgi vermediler, ben de heyecandan sormayı unuttum.Ne yapmalıyım?Şimdi sobanın yanına kıvrıldı, halsiz bır şekilde yatıyor.

   1
  kişi beğendi

   3
  yorum

  476 görüntüleme

  Yorum yazabilmek için üye girişi yap veya kayıt ol.

  Bahsettiğiniz konuyu daha önce hiç duymadım fakat dün yazdığım bilgiler ile ilgili bir düzeltme yapmak istiyorum. Eriyen dikiş türlerinde, dış dikişlerin kendiliğinden atma süresi, dikiş atılan ipliğe göre değişkenlik gösterebilir. Bu süre 1 hafta veya 10 gün kadar kısa bile sürebilirmiş. İç dikişlerin tamamen erimesi o kadar uzun sürebilir. Ek vitamine ihtiyaç olduğu konusunda ise konuyu veteriner bir arkadaş yanıtlarsa daha doğru yanıt olacaktır. Yanlış veya tahminler doğrultusunda bir şey söylemek istemiyorum.

  8 Mart 2018 16:59

  İlginiz, alakanız için çok teşekkür ederim.Bilgilendirici bir yazı olmuş.Ek olarak bir sorum daha olacak.Bazı internet sitelerinde yemek ve su verirseniz dikiş patlayabilir yazıyordu.Pek sanmam ama bir doğruluğu var mı?Ek vitamin vermeli miyim?

  7 Mart 2018 21:22

  Merhaba Gülsüm hanım, öncelikle hem kedinizin daha önce başına gelen ölü yavru doğumu, hemde şuan ki durumu için geçmiş olsun.

  Kedilerde kısırlaştırma işlemlerinde iç ve dış olmak üzere 2 bölgede dikiş işlemi uygulanır. Bu dikişler için kullanılan ipler 2 farklı türde olabilir. Eriyen ve erimeyen ipler olmak üzere.

  Kısırlaştırma işlemini belediyede yaptırdıysanız büyük olasılık ile eriyen türden dikiş atılmıştır ve bunları aldırmanıza gerek olmaz 25-40 gün arasında dikişler kendileri düşecektir. Erimeyen türden dikiş atılsaydı belediyeden teslim alırken bir uyarı yaparlardı diye düşünüyorum. Yinede emin olmak adına belediyenin veterinerlik hizmetlerini arayarak kısırlaştırma ameliyatlarında hangi tür iplik kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

  Kedinizde ki halsizlik normal, çünkü kısırlaştırma işlemi bildiğiniz anestezi altında ameliyat şeklinde oluyor. Kimi kediler daha kolay atlatırken kimilerinde daha sancılı geçebilir.

  Ek olarak yaklaşık 4-5 hafta olana kadar kedinizin mümkün mertebe karın bölgesini sevmeyin hassas olabilir.

  Kediniz dikiş yerlerini yalıyor ise bunu engellemeyin, dilleri ve tükürükteki antiseptik özellik sayesinde yaladıkları yeri dezenfekte etmiş olurlar.

  7 Mart 2018 20:14
  Bunlar ilginizi çeker mi ?
  Administrator
  Hangi cins kedi besliyorsun ?

  Hangi cins kedi besliyorsun ?

  Bu başlık altında hangi cins kedi beslediğinizi, b...
  Yahya Koç
  Kedi beslenen ev kokar mı ?

  Kedi beslenen ev kokar mı ?

  Kedi beslemek isteyen insanların bir çoğu bu tip r...
  Gürkan Kaymaz
  Evde kedi beslemenin kötü tarafları :)

  Evde kedi beslemenin kötü tarafları :)

  Bende bir sitede bu başlığa denk geldiğimde ciddi ...
  Yahya Koç
  Kedilere inek sütü verilir mi ?

  Kedilere inek sütü verilir mi ?

  Yıllardır çizgi filmlerden aşina olduğumuz "tavşan...
  Yahya Koç
  Kedi tuvalet eğitimi

  Kedi tuvalet eğitimi

  Bir kedimiz var ve tuvalet eğitimi konusunda sınıf...
  Yahya Koç
  Kediler hakkında özet ve önemli bilgiler.

  Kediler hakkında özet ve önemli bilgiler.

  İnsanların sağlıklı hayvan besleyebilmek için en d...
  YENİ KONU AÇ
  Kedi forumuna git ve hemen sende yeni bir konu başlat.