REZERVEYE AÇIK BENGAL YAVRULARI

  • Rezerveye açık bengal yavruları
  • Rezerveye açık bengal yavruları
Sahiplendirme
İzmir / Buca / Kozağaç Mah.
1031927
11 Haziran 2024
29
0 - 3 Aylık (Yavru)
Erkek - Dişi
Sahibinden
Kedi
MARİAMİ GOGOLADZE

    0543 296 09 02

Tüm ilanlarını göster

Snow ve brown bengal yavruları 7 günlük rezerveye açık

BENGAL KEDİLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİ Bengal kedisi , Asia Leopar kedisi soyundan gelen melez bir ırktır.5.ci jenerasyon olan Bengal F5 kedisi tamamen evcil leopar desenli küçük boyutlu kedilerdir.Çok hareketli olan bengal kedileri normal kedilerin aksine daha az uyur ve daha cok oyun oynamayı sever.İlk defa kedi sahipleneceklerin bunu göze alıp sahiplenmeleri önemli bir detaydır. BAKIM VE BESLENME Bengal kedilerinin bakımı diğer evcil kedilerden farksızdır.Sadece dikkat edilmesi gereken ufak farklılıklar var,birincisi yüksek proteinli iyi kalitede kuru mama ve özel çiğ beslenme dietleri uygulanması ,ikincisi ise tuvaletinin günlük temiz tutulması.Bengal kedileri cok temiz ve titiz kedilerdir ,kum kaplarını temiz tutmanız onlar icin cok önemli.Haftada bir gün tüylerini taramaniz deri üzerinde biriken yağı tüylere dağıtacağı icin daha parlak ve saglıklı tüyleri olmasını sağlayacaktır.Bir diğer özelliği ise cok zeki ve eğitilebilir kediler olması,ona gün icinde vakit ayırarak bir cok eğitim verebilirsiniz.Tüyleri kısa ince ve yumusaktır,alerji yapmayan kedi ırklarının basında gelen bengal kediler sahipleri ile cok güclü bağlar kurarlar.Ne kadar cok ilgilenirseniz size o kadar keyif verebilecek bir ırktır.

DOLANDIRICILARA DİKKAT !
Son günlerde yeni bir canlı sahiplenmek isteyen üyelerimiz dolandırıcıların ağına düşmektedir. Bu sebep ile, kendi güvenliğiniz ve dolandırılma risklerini ortadan kaldırmak için satın almak istediğiniz canlıyı teslim almadan lütfen kimseye ön ödeme veya kapora göndermeyin. Farklı şehirlerde ki canlı sahiplendirmeleri için imkanınız yok ise, güvenliğiniz için lütfen kendi şehirinizden bir ilan yayınlanana kadar bekleyin.

Örnek bir dolandırıcılık senaryosu :

İlan sahibi ile irtibata geçtiğiniz de, canlıyı size gönderebilmek adına kargo ücreti, kapora veya ücretin tamamı talep edilir. Canlılar genelde hava yolu transfer edileceği için göndermeniz gereken tutar yüksektir. Siz, canlının kargoya verilmesi için ödeme yaparsınız ve canlı kargoya verilmez, kişiye tekrar ulaşamazsınız. Böyle bir durumda tarafımıza ulaşan şikayetler ile kişi veya kişilere ait hesaplar kapatılır. Ancak bu hesaplar dolandırıcılar tarafından "sahte hesap" olarak açıldığından, kişiler farklı hesaplar açarak tekrar ilan verebilirler.

Yukarıda örnek veya ona benzer bir çok olay yaşanabilir, bu sebep ile "Kurumsal" hesaplar haricince asla kimseye peşin ücret ödemeyin, mağdur olmayın!

GÜVENLİ KURUMSAL HESAPLAR
Farklı şehirlerden alışveriş yapmak için "Kurumsal" üyelerimizi tercih edebilirsiniz. Kurumsal üyelerimiz kimlik ve adresleri petcim.com tarafından doğrulanıp onaylanmış hesaplardır. Bu hesaplar gerçek hesaplar olduğundan dolandırılma riskiniz mümkün olduğunda ortadan kalkacaktır. Kurumsal hesaplar ile normal hesapları ayırt etmek ve daha detaylı bilgiler için burayı tıklayın.

Petcim ailesi olarak, mümkün olduğunca güvenliğiniz için çalışmalarımız devam etmektedir. Petcim kurumsal hesaplarda ile bu riskleri minimum seviyeye düşürmeyi hedeflese de hiç bir zaman kesinlik ve sıfır risk taahhüt etmemektedir.

AŞAĞIDAKİ MADDELERE DİKKAT
Alışveriş yapacağınız ilan verenin, üyelik tarihi, yayındaki ilan sayısı ve ilanlarında ki tarihler, ilan resimleri, sabit numaralar, hesap türleri (kurumsal) vs. vs. bir kaç maddeyi inceleyin ve özen gösterin. Bir satıcıya ait ilanlar ve üyelik tarihleri her ne kadar eski ise, kişinin yerini gösterebilecek ipuçları olarak sabit bir telefonu var ise, kurumsal üyelik ile adres ve kimlik bilgileri doğrulanmış ise, bu kişiler tarafından dolandırılma riskiniz minimum seviyede olacaktır.

Her hangi bir üzücü veya şüpheli durum ile karşılaşırsanız, başkalarının da güvenliğini sağlayabilmemiz için lütfen bizleri iletişim sayfamızdan mesaj göndererek bilgilendiriniz.

Siz de kendi güvenliğiniz ve dolandırıcılık olaylarına imkan vermemek için, satın almak istediğiniz ürünü teslim almadan ön ödeme yapmayın, avans ya da kapora ödememeye özen gösteriniz. İlan sahiplerinin ilanlarda belirttiği herhangi bir bilgi ya da görselin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız veya ilan sahiplerinin üyelik profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bize haber veriniz.