Kurumsal Güvenli Hesaplar İle Tanışın

  Kurumsal Güvenli Hesaplar İle Tanışın
Onaylı Hesap
  Sahiplendirme

  5510

  03.06.2017

  Bilinmiyor

  Karışık

  Üreticiden

  Kedi

PETCİM.COM
Kurumsal Hesap

  0506 123 45 67

  0232 300 00 00

  0232 200 00 00

Mesaj gönder Kurumsal profili göster İlanı favoriye ekle

KURUMSAL HESAP NEDİR ?

Kurumsal hesaplar, alıcılara güven verebilmeniz için oluşturulan bir doğrulama sistemidir.

Bir çok alıcı, satın almak istediği ürüne ait ön ödeme veya bedeli güven eksikliğinden transfer etmek istemeyecektir. Biz satıcıya ait adres, gsm ve kimlik doğrulaması ile bu güven eksikliğini "Kurumsal ve doğrulanmış" hesaplar ile ortadan kaldırıyoruz. 

Bu doğrultuda, doğrulanmış kurumsal bir hesap tarafından dolandırılma riski alıcı için minimum seviyedir.

KURUMSAL HESAPLAR NASIL AYIRT EDİLİR ?

İlanların listeleme sayfasın da, kurumsal hesap sahiplerine ait ilanlar "Yeşil arka plan ve kalın yazı" başlığı ile diğer ilanlardan ayrılır.

Kurumsal hesaplara ait ilan görsellerinin sol üst kısmında "Onaylı hesap" etiketi yer alır. 

Kurumsal ilan verenlerin ilanlarında, iletişim numaralarının hemen üst kısmında "Kurumsal Hesap" kelimesi yer alır ve bu ilan sahipleri, adres, gsm ve kimlikleri petcim tarafından doğrulanmış kişi veya kuruluşlardır.

Örnek bir kurumsal hesap profili için, ilan verenin profil resmine tıklayın veya bu ilandaki iletişim numaralarının hemen altında "Kurumsal profili göster" linkine tıklayınız.

Bu hesapların kurumsal profillerinde doğrulanmış, açık adres, mail ve irtibat numaraları görülür. 

İLAN VEREN İÇİN AVANTAJLARI NELERDİR ?

Kurumsal üyeler ilan kontrol ve onay aşamasını beklemez. Gönderilen ilanlar hiç bir onay aşaması beklemeden direk yayına geçecektir.

Kurumsal üyeler, fiyat girilmesi yasak olan canlı ilanlarında ilanlarına fiyat bilgisi girebilecektir.

Alıcılara güven vererek, ödeme konusunda yaşanılan güven eksikliğini ortadan kaldırmış olurlar ve bu çözüm satışlarını artırma yönünde olumlu etki yapar. Çünkü bir çok alıcı, dolandırılma riski yüzünden ücretli veya ücretsiz sahiplendirmelerden vazgeçer.

İlan listeleme sayfaların da, kurumsal üyelere ait ilanlar kalın yazı fontu ve yeşil arka plan ile görülür. Buda diğer ilanlardan sıyrılarak ön plana çıkmaya yarar. Ön plana çıkmak, daha fazla ilan görüntülemesi demektir.

Sitenin anasayfa, ilan bölümü gibi bir çok bölümünde, kurumsal üyelerin ilanlarının reklamları dönecektir.

Sizde bireysel hesaplardan sıyrılarak, müşteri veya irtibat kurduğunuz kişiler ile güven sorununu ortadan kaldırmak istiyorsanız iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçin.

BİLGİLENDİRME!

Petcim.com doğrulanmış kurumsal hesap bilgilerine sahip kişilerin, sahte hesaplara göre daha güvenli olduğunu belirtir ancak hiç bir zaman dolandırılma risklerini %100 olarak ortadan kaldırmayı taahhüt etmemektedir. Doğabilecek her hangi bir hukuki süreç için, alıcı için doğru satıcı bilgileri gereklidir. Kurumsal hesaplar yalnızca satıcıya ait bilgilerin doğruluğunu ve alıcılara bu hesaplar ile ilgili üzücü bir durum söz konusu olması durumunda doğrulanmış "satıcı bilgilerini" tarafınızla paylaşmayı taahhüt eder. 

Bu yüzden alışveriş öncesinde satıcının üyelik tarihi, ilan sayısı, ulaşılabilirliği ve konuşmaları gibi bir çok şeyi lütfen gözden geçirin.

Alıcı ile satıcı arasında ki her türlü sorumluluk, yine taraflara ait olacaktır.

Bu ilan kurumsal müşterilerimizin ilanlarının görünümünü gösteren bir demodur.

DOLANDIRICILARA DİKKAT !
Son günlerde yeni bir canlı sahiplenmek isteyen üyelerimiz dolandırıcıların ağına düşmektedir. Bu sebep ile, kendi güvenliğiniz ve dolandırılma risklerini ortadan kaldırmak için satın almak istediğiniz canlıyı teslim almadan lütfen kimseye ön ödeme veya kapora göndermeyin. Farklı şehirlerde ki canlı sahiplendirmeleri için imkanınız yok ise, güvenliğiniz için lütfen kendi şehirinizden bir ilan yayınlanana kadar bekleyin.

Örnek bir dolandırıcılık senaryosu :

İlan sahibi ile irtibata geçtiğiniz de, canlıyı size gönderebilmek adına kargo ücreti, kapora veya ücretin tamamı talep edilir. Canlılar genelde hava yolu transfer edileceği için göndermeniz gereken tutar yüksektir. Siz, canlının kargoya verilmesi için ödeme yaparsınız ve canlı kargoya verilmez, kişiye tekrar ulaşamazsınız. Böyle bir durumda tarafımıza ulaşan şikayetler ile kişi veya kişilere ait hesaplar kapatılır. Ancak bu hesaplar dolandırıcılar tarafından "sahte hesap" olarak açıldığından, kişiler farklı hesaplar açarak tekrar ilan verebilirler.

Yukarıda örnek veya ona benzer bir çok olay yaşanabilir, bu sebep ile "Kurumsal" hesaplar haricince asla kimseye peşin ücret ödemeyin, mağdur olmayın!

GÜVENLİ KURUMSAL HESAPLAR
Farklı şehirlerden alışveriş yapmak için "Kurumsal" üyelerimizi tercih edebilirsiniz. Kurumsal üyelerimiz kimlik ve adresleri petcim.com tarafından doğrulanıp onaylanmış hesaplardır. Bu hesaplar gerçek hesaplar olduğundan dolandırılma riskiniz mümkün olduğunda ortadan kalkacaktır. Kurumsal hesaplar ile normal hesapları ayırt etmek ve daha detaylı bilgiler için burayı tıklayın.

Petcim ailesi olarak, mümkün olduğunca güvenliğiniz için çalışmalarımız devam etmektedir. Petcim kurumsal hesaplarda ile bu riskleri minimum seviyeye düşürmeyi hedeflese de hiç bir zaman kesinlik ve sıfır risk taahhüt etmemektedir.

AŞAĞIDAKİ MADDELERE DİKKAT
Alışveriş yapacağınız ilan verenin, üyelik tarihi, yayındaki ilan sayısı ve ilanlarında ki tarihler, ilan resimleri, sabit numaralar, hesap türleri (kurumsal) vs. vs. bir kaç maddeyi inceleyin ve özen gösterin. Bir satıcıya ait ilanlar ve üyelik tarihleri her ne kadar eski ise, kişinin yerini gösterebilecek ipuçları olarak sabit bir telefonu var ise, kurumsal üyelik ile adres ve kimlik bilgileri doğrulanmış ise, bu kişiler tarafından dolandırılma riskiniz minimum seviyede olacaktır.

Her hangi bir üzücü veya şüpheli durum ile karşılaşırsanız, başkalarının da güvenliğini sağlayabilmemiz için lütfen bizleri iletişim sayfamızdan mesaj göndererek bilgilendiriniz.

Siz de kendi güvenliğiniz ve dolandırıcılık olaylarına imkan vermemek için, satın almak istediğiniz ürünü teslim almadan ön ödeme yapmayın, avans ya da kapora ödememeye özen gösteriniz. İlan sahiplerinin ilanlarda belirttiği herhangi bir bilgi ya da görselin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız veya ilan sahiplerinin üyelik profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bize haber veriniz.