Hangi mamayı kullanmalıyız

British Shorthair
 • forumunda,
 • Beslenme
 • - 7 Ekim 2018 07:10 paylaşıldı.
 • İyi günler hepinize tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak. Biz kedimize Proplan, Royal Canin, Advance mama kullandık. Şimdi değiştirmek istiyoruz daha hesaplı ama iyi bir mama aramaktayız. Sizinkilerin severek yediği hesaplı mamalar nelerdir. Evde 5 kedi var bütçemiz zorlamaya başladı bizde mecburen mama araştırmaya başladık

   0
  kişi beğendi

   4
  yorum

  242 görüntüleme

  Yorum yazabilmek için üye girişi yap veya kayıt ol.
  Yusuf P... Antalya

  Felicia marka mama al balık ve tavuklu olanı

  3 Şubat 2019 17:50
  Merve A... İstanbul

  Merhabalar, maalesef yerli markalar hala istenilen kalite de mama çıkartamıyor. Tavsiyem alacağınız mamayı 10 kg şeklinde alın. İçinde tahıl olmamasına oluyorsa da çok az olmasını özen gösterin.

  11 Ekim 2018 14:24

  bn minnoşlarımı hep orta kalite yabancı ya da yerli mamayla besledim, hatta yavruyken bulduğum halde yavru maması bile veremedim. Yaş mamayı haftada bir ödül gibi verirdim. Bol yoğurt verirdim ama hmn her akşam yatmadan önce, kendime balık-tavuk-et pişirince onların da öğünü olurdu o, bide cumartesi pazar kahvaltıda kendime omlet, sucuklu yumurta felan yapınca bol yapardım onlara da öğün olurdu. onların bebelerine şimdi yavru maması da yaş mama da kullanabildim. büyüklerime de sık sık yaş mama veriyorum artık kuruyla karıştırarak. büyüklerim de gayet sağlıklı ama, bazen çok mu abartıyoruz diye düşünüyorum. o bhsettiğiniz markalardan hiç almadım bn,almayı da düşünmüyorum. en fazla glossy gibi markalardan aldım yabancı olarak snrm. geçen migrostaki hyvan koruma haftasından wiskasla, purinanın yan ürünü var ondan aldım, feliks felan aldım yaş mama. çok nadir mama geçişlerinde ishal olanı oldu kedilerimden o da eski mamayla karıştırarak geçince olmuyor. sonuçta kendim için bile lüksü severim ama ultralükse kaçmam. nenelerimizin köy evlerinde sinirlenip ayağıyla itiverdiği, ama artık yemeklerle de beslediği, fare yakalamak için beslenen varlıklar sonuçta. Haklarını korumak önemli de acaba aşırı önemsemek doğru mu bilemiyorum. bi de bu mamalar tmm kalitelidir ama artık marka payını abartıyorlar, bu da emek karşılığı olmayan kazanç oluyor.üç yetişkin, 2 yavru kedimi de çok seviyorum, kendimden bile çok seviyorum onları, ama kendim için yapmadığım gibi onlar için de herşeyin en pahalısından da, en ucuzundan da almıyorum. Köpeklerle karşılaşınca kendimi siper edecek kadar çok severim kedilerimi, bırakıp kaçmak aklıma gelmeyecek kadar, onu da belirteyim ki yanlış ithamlar gelmesin sakın. Güpegündüz yaşadığımız bir iki kabus gibi olay var köpüş kardeşlerimizle, çok şükür kazalı ama belasız atlattık.

  11 Ekim 2018 13:28

  Merhaba Ali, bizim de kızımız yavruladı ve evde 5 miniğimiz var oldu. Hal böyle olunca hills, royal canin haftada 2kg tükenmeye başlayınca araştırmalar da başladı. Biz balıklı mamanın nimetlerini kendi kedimizde gördüğümüz için hangi marka olursa olsun illa ki balıklı olmasına özen gösterdik. Lavital kitten balıklı aldık, değerleri nd, proplan gibi orta halli markalarla eş değer ve 5yavrunun da 5i bayılarak yediği için 12kg lık olanından söylemeye karar verdik. Bence siz de denemelisiniz.

  7 Ekim 2018 16:28
  Bunlar ilginizi çeker mi ?
  Gamze üstünbaş
  Benim oğluşum Argos :)

  Benim oğluşum Argos :)

  Bebeğimi 1 aylıktı buldum, hikayesini anlatmayacağ...
  Leyla55

  Kedim kızgınlık dönemine girdi.

  Üç renkli 6 aylık british dişi kedim dün kızgınlık...
  Zeynep Mt
  Akıllı kızım benim

  Akıllı kızım benim

  İşyerinden eve dönüşte daha ilk katta ayak sesleri...
  Zumrut Asi
  Kediler benim dunyam

  Kediler benim dunyam

  Kedileri cocuklugumdan beri ilgim var di suan cok ...
  YENİ KONU AÇ
  British Shorthair forumuna git ve hemen sende yeni bir konu başlat.