Axolotl için uygun akvaryum şartları nelerdir ?

Axolotl
 • forumunda,
 • Yaşam şartları
 • - 19 Nisan 2016 18:30 paylaşıldı.
 • Axolotl oldukça büyük boyutlara ulaşabilir. Bu nedenle olabildiğince büyük akvaryumlar tercih edilmelidir. Akvaryum suyu yüksekliğinin Axolotl’ın yüzebileceği yükseklikte olması yeterlidir.

  Akvaryum içerisinde kuru alana gerek olmamakla beraber tutunmaları ve üzerinde dinlenmeleri için büyük bir taş ya da mango kökü kullanılması gerekir.

  Akvaryum suyu için klorlu musluk suyu kullanılmamalı, dinlendirilmiş ya da temiz damacana suları tercih edilmelidir. Akvaryum içerisinde filtrasyon sağlamanın da bir takım yararları bulunur. Filtre sayesinde akvaryum temizleme sıklığı azalarak suyun temiz kalması sağlanır. Akıntıları çok sevmedikleri için kullanılacak olan filtre aşırı akıntı oluşturacak güçte değil, daha düşük güçte olmalıdır.

  Axolotl akvaryumunun pH değerinin 6 ile 7.5 arası olması idealdir. Taban malzemesi olarak silis kum veya yutamayacağı büyüklükte çakıllar kullanılabilir. Akvaryum ısısı ise en fazla 24 derece olmalı, bu dereceyi kesinlikle geçmemelidir.

  Çünkü Aksolotl'lar doğada serin sularda yaşar. En uygun ısı derecesi 20 derece civarıdır. Yaz aylarında bu semenderler için su ısısını ayarlamak büyük bir problem yaratabilir.

   0
  kişi beğendi

   0
  yorum

  641 görüntüleme

  Yorum yazabilmek için üye girişi yap veya kayıt ol.
  Henüz hiç yorum bulunamadı.
  Bunlar ilginizi çeker mi ?
  Administrator
  Axolotl nedir ?

  Axolotl nedir ?

  Mexico şehri yakınlarındaki tatlı su göllerinde, s...
  Administrator

  Axolotl beslenme

  Axolotl, doğada bulabildiği tüm küçük balıkları, k...
  Administrator
  Axolotl yavruları nasıl görünür?

  Axolotl yavruları nasıl görünür?

  Akvaryumcuların son günlerde ilgisini bir hayli üz...
  YENİ KONU AÇ
  Axolotl forumuna git ve hemen sende yeni bir konu başlat.